Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.04.2024, 23:40
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Листопад 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Друзі сайту


20:39
Французькі вчені: Чорнобиль зашкодив більше, ніж ми думали!
Радіація вплинула на тварин, які живуть біля Чорнобиля, значно більше, ніж вважалось раніше.
Дані нового дослідження, опублікованого в середу в британському науковому журналі "Biology Letters", суперечать твердженням про те, що тваринне життя у зоні лиха відновилось.
Дослідження французьких вчених показало, що кількість джмелів, метеликів, павуків, коників-стрибунців та інших безхребетних на забрудненій радіацією території менша, ніж на незабрудненій.
 


"Ми були здивовані, що немає жодного дослідження на цю тему", - сказав у інтерв'ю агентству Reuters дослідник із Національного центру наукових досліджень Франції Анерс Моллер, який працював у Чорнобилі з 1991 року і вивчав ситуацію в зоні відчуження.
"Наше дослідження було першим, яке дослідило кількість популяції тварин (у Чорнобильській зоні)", - зазначив Моллер, під керівництвом якого і проводилося дослідження.
Дослідники розповідають, що вони порівняли популяції тварин у радіоактивній зоні з менш забрудненими місцями і з'ясували, що деякі види майже зникли в зоні лиха.
"Є території, в яких є по 100 тварин на квадратний метр. А потім є такі, на яких в середньому зустрічається одна. І така ситуація спостерігається по всіх групах тварин", - розповів Моллер.
Дослідники також з'ясували, що тварини, які живуть поблизу Чорнобильського реактора, мають більше деформацій - зокрема, зміну кольору, менші кінцівки, ніж у нормальних тварин.
"Зазвичай (деформованих) тварин швидко з'їдають. Важко втекти, якщо твої крила не такої ж довжини (як у нормальних особин). У цьому випадку ми побачили багато деформованих тварин", - сказав Моллер.
Із 2006 по 2008 рік, щоразу в травні-червні, французький вчений рахував на сталому 731 місці в лісах навколо ЧАЕС комах і павутиння, вимірюючи паралельно радіоактивне випромінювання. У результаті постала поки найбільша база даних про тваринний світ у чорнобильській зоні, передає й "Німецька хвиля".
Аналіз підрахунків показав, що чим сильніше радіація, тим меншою стає кількість безхребетних. При цьому вчені враховували також і інші зовнішні впливи, як то якість ґрунту чи рослинність.
Дослідження проводились у 30-кілометровій зоні навколо Чорнобильського реактора, тоді як радіаційна хвиля у 1986 році накрила частину Східної Європи, у тому числі території Росії, України й Білорусії.
Моллер вважає, що результати цього дослідження, ймовірно, можуть свідчити і про аналогічну ситуацію на інших територіях, які відчули на собі вплив Чорнобиля.
Як відомо, раніше представники ООН заявляли, що забруднені через аварію на Чорнобильській атомній електростанції території є придатними для життя.
Представник Програми розвитку ООН Чіхан Султаноглу зауважувала, що "у районах, що постраждали від аварії на ЧАЕС, необхідно перейти від культури залежності населення від допомоги ззовні до зусиль з реабілітації забруднених територій і їх стійкого розвитку".
За матеріалами Reuters


 

Категорія: ДОЗВІЛЛЯ | Переглядів: 2413 | Додав: defaultNick | Теги: мутанти, Сталкер, Чорнобильська АЕС, Чорнобиль, мутація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: